Laserowy resurfacing i lifting skóry

pico

Laserowy resurfacing i lifting skóry laserem pikosekundowym

Wskazania do zabiegu:

  • przebarwienia (słoneczne, plamki starcze, hormonalne, piegi)
  • utrata jedrności skóry (wiotkość)
  • utrata kolorytu skóry

Drobne zmarszczki na twarzy, lekkie przebarwienia, utrata sprężystości i promiennego kolorytu cery – to pierwsze oznaki starzenia skóry, z którymi mamy zazwyczaj do czynienia po 30. roku życia. To najczęściej moment, w którym zauważamy też, że codzienna, przeciwzmarszczkowa pielęgnacja skóry nie przynosi już tak dobrych rezultatów jak kiedyś i zaczynamy rozglądać się za bardziej specjalistycznymi zabiegami kosmetycznymi. Wśród nich jest nieinwazyjna laseroterapia, która doskonale radzi sobie z efektami fotostarzenia się skóry. Laseroterapia zdecydowanie nie jest już nowym sposobem odmładzania twarzy, ale nowością są lasery pikosekundowe, dzięki którym zabiegi laserowe jeszcze nigdy nie były tak bezpieczne, skuteczne i bezbolesne.

Tym, co wyróżnia laser pikosekundowy Pico Focus, jest unikalna technologia najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach (pikosekunda to bilionowa część sekundy). Tak krótka wiązka światła laserowego pozwala na przeprowadzenie zabiegów niezwykle skutecznych, szybkich, niemal bezbolesnych i skracających czas niezbędnej rekonwalescencji do minimum. Starsze i konkurencyjne systemy laserowe pozwalają na uzyskanie równie dobrych rezultatów odmładzania, ale niewiele z nich jest w stanie zapewnić pacjentowi takie bezpieczeństwo przed przegrzaniem i poparzeniem skóry, jak właśnie lasery pikosekundowe.

Jeszcze do niedawna laserowe usuwanie zmarszczek wykonywało się głównie przy pomocy laserów frakcyjnych. Po kilkunastu latach na rynku medycznym pojawiły się skuteczniejsze lasery nanosekundowe, natomiast dziś najbardziej innowacyjne urządzenia w medycynie estetycznej stanowią lasery pikosekundowe, które są znacznie delikatniejsze dla skóry Pacjenta niż poprzednie urządzenia. Podstawowa różnica pomiędzy laserami frakcyjnymi a pikosekundowymi polega na tym, że laser frakcyjny tworzy falę mikrouszkodzeń w skórze, pobudzając ją w ten sposób do regeneracji, podczas gdy impulsy lasera pikosekundowego wnikają w głębokie warstwy skóry i tam stymulują komórki odpowiedzialne za produkcję włókien kolagenowych, pozostawiając powierzchnię skóry praktycznie nienaruszoną. W jednym i w drugim przypadku skóra staje się bardziej sprężysta i zagęszczona, jednak mały kontakt lasera pikosekundowego ze skórą (dzięki błyskawicznej wiązce o długości zaledwie pikosekundy) sprawia, że jest to metoda mniej inwazyjna, bezpieczniejsza i prawie bezbolesna.

Zjawisko odmładzania skóry przy użyciu laserów pikosekundowych związane jest z zastosowaniem dużej gęstości mocy poprzez wykorzystanie wieloogniskowych końcówek zabiegowych. W głowicy z soczewką frakcyjną zasadnicza wiązka lasera dzieli się na kilkadziesiąt odrębnych wiązek, a gęstość mocy w mikroogniskach jest większa niż gęstość mocy w wiązce zasadniczej. Mikroogniska przenikają do 1,5 mm w głąb skóry, wywołując efekt fotoakustyczny, który uszkadza tkanki, wywołując stan zapalny. Efektem tego procesu jest inicjacja procesu neokolagenezy związanego ze zwiększeniem produkcji kolagenu i elastyny.

Dzięki temu skóra po zabiegu stopniowo się zagęszcza, poprawia swoją elastyczność i napięcie, a także zyskuje efekt liftingujący. Pod wpływem działania lasera zmiany barwnikowe ulegają destrukcji i wchłaniają się, co sprawia, że skóra zyskuje zdrowy, ujednolicony i świetlisty koloryt. Rekomendujemy wykonanie serii zabiegów, aby uzyskać jak najbardziej optymalne efekty terapii.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

ciąża i okres karmienia piersią,

świeża opalenizna,

przyjmowanie leków lub ziół uwrażliwiających na światło (retinoidy, dziurawiec),

bielactwo,

łuszczyca,

padaczka,

atopowe zapalenie skóry,

nieustabilizowana cukrzyca,

zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew,

nieleczone nadciśnienie, choroby serca,

skłonność do blizn przyrosłych, hipertroficznych,

nowotwory,

zarażenie wirusem HIV, AIDS,

żółtaczka typu B i C,

przyjmowanie Accutanu (okres 6 miesięcy od zakończenia terapii),

stosowanie sterydów miejscowo lub ogólnie,

antybiotykoterapia (miesiąc od zakończenia terapii),

aktywne infekcje i stany zapalne skóry,

stosowanie leków lub kosmetyków z witaminą A (retinolem) lub na bazie alkoholu,

Dane techniczne lasera pikosekundowego Pico Focus:

Typ lasera Nd:Yag pikosekundowy
Długości fali 1064nm, 755nm, 532nm
Moc szczytowa 1.33GW(1064nm), 0.8GW(532nm)
Częstotliwość 1-10Hz
Rozmiar plamki 1-10mm
Szkodliwość dla oczu Tak, wymagane okulary ochronne
Chłodzenie Woda + powietrze

resurfacing twarzy laserem pikosekundowym

Redukcja przebarwień po jednym zabiegu

456

CENNIK

LASEROWY RESURFACING I LIFTING SKÓRY LASEREM PIKOSEKUNDOWYM PICO FOCUS™  
OBSZAR ZABIEGOWY 1 zabieg 2 zabiegi 4 zabiegi
Czoło lub nos lub policzki lub broda lub okolice ust lub dłonie (grzbiet) 380 zł 646 zł 1140 zł
Cała twarz lub dekolt 750 zł 1275 zł 2250 zł
Szyja 430 zł 730 zł 1290 zł
Twarz + szyja 900 zł 1530 zł 2700 zł
Twarz + szyja + dekolt 1250 zł 2125 zł 3750 zł
Brzuch  2200 zł 3740 zł 6600 zł
Inne obszary wg indywidualnej wyceny