Makijaż permanentny - metodyka zabiegu

Celem makijażu permanentnego jest nadanie idealnego obrysu ust, zlikwidowanie ewentualnej asymetrii . Podkreślenie za pomocą kresek na powiece górnej i dolnej głębi spojrzenia, optyczne podniesienie opadającej powieki, skorygowanie lub „zagęszczenie” przerzedzonych brwi. Dzięki makijażowi permanentnemu można również poprawić zniekształcone rysy twarzy po wypadkach, operacjach, chemioterapii oraz skorygować drobne wady urody.

Makijaż permanentny wykonywany jest po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym. W trakcie wykonywania zabiegu barwniki zostają osadzone w naskórku i przez zmagazynowanie w przestrzeniach międzykomórkowych utrzymują się tam w sposób widoczny od 2 do 5 lat. Wraz z upływem czasu zmniejsza się natężenie koloru co jest związane z naturalnie złuszczającym się naskórkiem gdzie dochodzi do stopniowego rozjaśnienia. W pierwszych dniach po zabiegu makijaż jest dość intensywny. Podrapana igłą wierzchnia warstwa naskórka złuszcza się przez kilka dni wraz z częścią barwnika. Brwi złuszczają się około pięciu dni, natomiast powieki około trzech dni. Makijaż w tym czasie blednie do 50 % barwy wyjściowej-jest to proces jak najbardziej naturalny. Bardzo ważna jest w tym czasie odpowiednia pielęgnacja oraz zachowanie szczególnej higieny. Przez pięć dni po zabiegu skóra poddana zabiegowi powinna być myta wodą bez użycia środków mogących wywołać podrażnienia. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny ani solarium. W terminie 4 do 6 tygodni po zabiegu należy przeprowadzić dopigmentowanie, wliczone w cenę , mające na celu uzupełnienia ewentualnych ubytków.

Czas trwania zabiegu - od 1 do 2,5 godziny (włącznie ze znieczuleniem)

MediRaty

Cennik zabiegów makijażu permanetnego

MAKIJAŻ PERMANENTNY
Brwi metodą tradycyjną, ombre, cień 500 zł
Brwi metodą piórkową lub microblading 500 zł
Kreska górna lub dolna 300 zł
Kreska górna i dolna 400 zł

Zalecenia lekarskie

Przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego:

  • ciąża
  • cukrzyca
  • łuszczyca skóry
  • przyjmowanie leków sterydowych
  • tendencje rodzinne do odwarstwiania siatkówki
  • przebyte choroby gałki ocznej
  • choroba krwi ( hemofilia )
  • leczenie choroby nowotworowej
  • zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby

W przypadku predyspozycji do powstawania opryszczki zwykłej zaleca się przyjmowanie leku HEVIRAN w dawce profilaktycznej 200 mg ,a u osób z aktywnym problemem tego wirusa - w dawce 400 mg lub 800 mg (po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą).

Uwaga - korekta jest wykonywana maksymalnie do 3 miesięcy od daty wykonania zabiegu!

W pierwszych dniach po zabiegu makijaż jest dość intensywny. Podrapana igłą wierzchnia warstwa naskórka złuszcza się przez kilka dni wraz z częścią barwnika. Brwi złuszczają się około pięciu dni, natomiast powieki około trzech dni. Makijaż w tym czasie blednie do 50 % barwy wyjściowej-jest to proces jak najbardziej naturalny. Bardzo ważna jest w tym czasie odpowiednia pielęgnacja oraz zachowanie szczególnej higieny. Przez pięć dni po zabiegu skóra poddana zabiegowi powinna być myta wodą bez użycia środków mogących wywołać podrażnienia. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny ani solarium. W terminie 4 do 6 tygodni po zabiegu należy przeprowadzić dopigmentowanie, wliczone w cenę, mające na celu uzupełnienia ewentualnych ubytków.

Zabieg jest wykonywany za pomocą jednorazowych igieł (nie dezynfekowanych)!!!

Galeria zdjęć

Uwaga - wszystkie zdjęcia prezentują stan tuż po zabiegu, gdy kolor nie uległ jeszcze wybarwieniu - stąd efekt "mazaka" !