Lifting nićmi PDO

Nici

Nici PDO wykonane są z polidioksanonu – jest to silne syntetyczne włókno od lat wykorzystywane w medycynie do produkcji szwów. Pobudza ono proces neokolagenezy w tkankach – stymuluje produkcję nowego kolagenu (białka odpowiedzialnego za napięcie oraz jędrność skóry). Stymulacja fibroblastów powoduje również pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Jak pokazują badania in vivo polidioksanon stymuluje również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego.

Zalety stosowania nici:

-są mało inwazyjne

-brak lub bardzo krótki czas rekonwalescencji

Stosujemy zazwyczaj do korekty opadających policzków tzw. "chomików", wygładzenie dolnej powieki, korekcji fałdu podbródkowego, czy fałdu marionetkowego. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystywaniu naturalnych linii napięcia skóry, co działa podobnie jak lifting chirurgiczny. Dzięki niciom można również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podawania toksyny botulinowej.

Każda nić jest umieszczona na jednorazowej igle.

W celu uniknięcia mechanicznych uszkodzeń nić zabezpieczona jest skuwką ochronną.

Po około 10-14 dniach od wprowadzenia rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagenu i elastyny), pierwszy efekt widoczny jest po 2 miesiącach, a efekty utrzymują się zazwyczaj do 2 lat. W pierwszym tygodniu po implementacji nici nie zaleca się: leczenia stomatologicznego, masażu twarzy, zabiegów kosmetycznych i medycznych wywołujących rozgrzanie skóry, intensywnych ćwiczeń, solarium, przez 6 godzin zaleca się stosowanie zimnych okładów w miejscu implantacji, przez 3-5 nocy powinno się spać na plecach, przez 4 tygodnie należy unikać żucia gumy, jedzenia twardych produktów oraz energicznego otwierania ust.

Przeciwwskazania do stosowania zabiegów z zastosowaniem nici PDO są ogólnymi przeciwwskazaniami do wykonywania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich m.in.:

-ciąża, karmienie piersią

-stany zapalne skóry i tkanki podskórnej

-choroby autoimmunologiczne

-zrosty i zwłóknienia w obrębie skóry i tkanek podskórnych

-padaczka

-choroby psychiczne

-zaburzenia krzepliwości krwi

-stosowanie kuracji antykoagulantami (kuracji należy zaprzestać na minimum 14 dni przed planowanym zabiegiem)

-skłonność do powstawania blizn przerostowych

Cennik zabiegów